
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 16 pF |
| Length | 2.2 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Leakage Current | 25 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 30 W |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Peak Pulse Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 6.8 V |
| Max Reverse Leakage Current | 25 nA |
| Element Configuration | Common Anode |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6.46 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 13 V |
| Peak Pulse Power | 30 W |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 4 |
| Max Surge Current | 2.5 A |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Breakdown Voltage | 5.88 V |
| Schedule B | 8536300000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 hours ago) |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Diode Capacitance | 19 pF |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
